Choose the best web hosting provider for your site and buy professional website templates online for cheap.

 

CO VÍTE ČI NEVÍTE O SVÉ PRAČCE?

... a co to může způsobit?

Proč pračka a také i prádlo někdy příliš nevoní či dokonce zapáchá, je v posledních letech zapříčeno moderním způsobem praní, a to konkrétně praním při nízkých teplotách (30-40°C). Tím dochází k množení bakterií a nárustu plísní v různých částech pračky kvůli rozmočeným zbytkům pracích prostředků s nečistotami a mastnotou, které se hromadí v přihrádce na prací prostředek a pod bubnem, a již zmíněná nízká teplota je nezničí.

Máme pro Vás vyzkoušenou radu a pomoc - zásobník je potřeba vyčistit pomocí Čističe pračky (nr. 3013), který smícháte s  vodou poměru 1:2, a na 15-30 minut roztok nalijete do zásobníku na prací přípravek a aviváž, a poté opláchnete. Samotné čištění vnitřku pračky - nečistoty za bubnem, které běžně nejsou vidět, ale o to větší potíže mohou způsobit, Vám zajistí také tento Čistič pračky. Nasypte ho do prázdného bubnu pračky a nastavte program s teplotou na 60-90°C bez prádla, pracího prostředku a bez předpírky. Je vhodné alespoň jednou za dva týdny použít program na minimálně 75°C, ten zničí bakterie i plísně.

Pryžové části pračky je také třeba očistit pomocí Prostředku na ošetření pryžových částí pračky (nr. 3063). Prostředek naneste na pryžovou část a rovnoměrně rozetřete, a místo pomocí houbičky či hadříku vyčistěte.

Pokud je problém se zápachem prádla ihned po vyprání, mohl by to způsobit rozklad tuků enzymem z nadměrné koncentrace prášku v pračce (nebo koncentrace v prášku samotném), nebo ve zbytcích vody v "hluchých" místech výtoku z pračky. V tomto případě lze doporučit střídání prášku s tekutým gelem. Díly pračky se tím samočistí a zbytky nečistot se ředí v pračce. Pokud se užívají pouze prací gely, je potřeba vkládat je v nádobce (dávkovaím balónku) přímo do bubnu pračky, protože jinak mohou zanášet dávkovací zásobník. Dávkování pracího prostředku (prášek nebo gel) Eurona doporučujeme vždy vkládat přímo do bubnu v dávkovacím balónku.

Dalším důvodem může být přeplněná pračka. Je potřeba odhadnout množství prádla v jedné várce. Pokud je buben pračky přeplněn, prádlo se v něm náležitě nepřevrací, a tím se dobře nevypere, nevymáchá a bude zapáchat Po praní je potřeba nechat pootevřený zásobník i dvířka pračky, aby nevznikla plíseň a pračka nezapáchala. Velikost náplně pračky si můžete jednoduše ověřit (u bočního vkládání prádla) tak, že mezi prádlem a horní částí pračky by měla být mezera cca na výšku Vaší dlaně. Dávkujte prací prostředek podle tvrdosti vody a návodu na obalu. Ždímání naneste na vyšší počet otáček, lépe proschne. Prádlo sušte raději venku.

Další přičinou problémů může být případ, kdy pračka nemá samostatný odpad. Odpad se může zanést a do pračky se tak vrací špinavá voda. Odtokovou hadici může také ucpat zanesený filtr. Ve filtru se drží nečistoty s vodou, bakterie i plísně. Tomu lze předejít pravidelným čištěním filtru nejméně třikrát do roka.

Dalším problémem je vodní kámen na topné spirále. Vodní kámen způsobuje špatnou funkci spirály, která pak nehřeje, a ve studené vodě se prádlo dobře nevypere. V domácnostech s tvrdou vodou je potřeba jednou za dva měsíce pračku zbavit usazenin pomocí prostředku na odvápnění, pomocí Čističe pračky (nr. 3013) či používáním pracích prostředků Eurona, které tyto složky na odvápnění již obsahují.

Výrobky uvedené v tomto článku:

Čistič pračky

Cena 79 Kč (Pro registrované zákazniky Eurona 66Kč.)

Obsah 250 ml

Kód 3013

 

Perfektně odstraní usazeniny vodního kamene v bubnu pračky i v odpadním systému. Zároveň odstraní usazeniny z plnidel pracích prášků (tato plnidla používají všichni výrobci pracích prášků běžně dostupných v maloobchodě).

Nasypte obsah celého sáčku do prázdného bubnu pračky a nastavte teplotu na 60-90°C bez předpírky. Poté zapněte pračku a nechte běžet na celý prací cyklus včetně máchání. Používáte-li prací prostředky EURONA by CERNY, postačí tento čistič použít jen jednou, protože prací prsotředky EURONA by CERNY neobsahují plnidla a zároveň obsahují složku LIMESCALE PROTECTION na ochranu pračky před usazováním vodního kamene. Jako prevenci však doporučujeme použít tento čistič jednou za rok. V případě, že kombinujete různé druhy pracích prostředků běžně dostupných na trhu, pro důkladné a pravidelné vyčištění používejte tento čistič každé tři měsíce.

 

Prostředek na ošetření pryžových částí pračky

Cena 99Kč (Pro registrované zákazníky Eurony 83Kč.)

Obsah 50 ml

Kód 3063

 

Speciální prostředek pro dokonalé ošetření pryžových částí pračky. Pryž zvláčňuje, oživuje její původní vzhled. Zajišťuje ochranu před stárnutím. Příjemně a svěže voní.

Věděli jste, že... tento prostředek je natolik praktický, že jej můžete použít také v zimním období k ošetření pryžových částí a těsnění u dveří Vašeho automobilu, čímž zabráníte přimrznutí ke karoserii, a navíc pryžové části zvláčníte a prodloužíte jejich životnost?

Prostředek obsahuje speciální složku E-PROTECTION, která vytváří ochrannou vrstvu a brání dalšímu znečištění. Prostředek rovnoměrně nastříkejte přímo na pryž u pračky a pomocí textilie setřete dosucha.

 

Eurona ekodrogerie